Spotkania kobiet

Miejsce: Poznań Pokrzywno
Częstotliwość: co drugi piątek wieczorem
Opiekun grupy: Karolina
Kontakt: karolina23jablonska@gmail.com

” Nigdy nie rób z własnego doświadczenia zasady. Pozwól, aby Bóg był oryginalny wobec innych ludzi, tak jak jest oryginalny wobec ciebie”
/ Oswald Chambers /

Grupa liczy obecnie 14 kobiet, w tym 11 uczęszcza regularnie do K5N, dwie sympatyzują z K5N, a jedna jest członkiem innej poznańskiej społeczności baptystycznej.
Jesteśmy w większości kobietami po czterdziestce mającymi dzieci – najmłodsze z nich to półtoraroczne maluchy, a najstarsze przekroczyły próg dwudziestu lat. Stanowimy bardzo zróżnicowany zespół. Część z nas pracuje zawodowo, część z nas zajmuje się domem. Niektóre z nas to artystki, inne – umysły ścisłe. Jedne – głośne i gadatliwe, inne – ciche i małomówne. Jedne drążące rzeczywistość do granic możliwości, inne pogodzone z tym, co niesie życie. Jedne lękliwe, ze skłonnością do depresji, inne przebojowe i odporne. Jedne po terapiach, inne stroniące od psychologii. Jedne żyjące z Bogiem od 30 lat, inne – na początku swej drogi. Jedne – wywodzące się z kręgów charyzmatycznych, inne – z bardzo konserwatywnych.
Wszystkie jednak z dużym bagażem doświadczeń życiowych związanych z cierpieniem, z nieuleczalnymi chorobami dzieci, śmiercią, utratą pracy, samotnością, niemożnością zajścia w ciążę, problemami finansowymi, małżeńskimi, wychowawczymi, sądowymi, zdrowotnymi, zawodowymi…

Stawiamy na „3 W” – WYSŁUCHANIE, WSPARCIE, WOLNOŚĆ

Stronimy od „3 O”- OCENIANIE, OSĄDZANIE, OBMAWIANIE

Naszym Panem jest Jezus Chrystus. Jesteśmy przekonane, że traktuje On każdą z nas w indywidualny sposób. Uczymy się przebywać w Jego Obecności.
Staramy się nie zamykać siebie w pudełku racji i poglądów, które są najczęściej wytworem ludzkiej wyobraźni i nie mają nic wspólnego z Bogiem.
Prawda to dla nas Jezus, czyli Osoba – nie zestaw zasad i reguł.
Spoglądamy na okoliczności życiowe z szerokiej perspektywy. Nie boimy się zadawać trudnych i niewygodnych pytań. Wątpliwości to dla nas naturalny etap rozwoju życia z Bogiem. Nasze dyskusje są często burzliwe i emocjonalne. Ścieramy się, ale równocześnie szanujemy swoją odrębność.
Wszystkie z nas wiedzą, że mogą w każdej chwili liczyć na wsparcie całej grupy.

Zdajemy sobie rownież sprawę z tego, że nie wszystkim z nami po drodze (co pokazało życie).

Nasze spotkania są otwarte. Zapraszamy nie tylko kobiety z ikrą, które lubią poszukiwania i barwne dyskusje oparte na Biblii, ale także kobiety, które czują się niezrozumiane, opuszczone, samotne, kobiety, które nie radzą sobie z okolicznościami życia, a ich wiara wisi z tego powodu na włosku, albo nigdy tej wiary nie doświadczyły…
Jesteśmy elastyczne jeśli chodzi o tematy spotkań i otwarte na działanie Ducha Świętego w tym względzie.

Czujemy się wolne w Chrystusie do mówienia otwarcie o tym, co nas boli, bez lęku o to, że zostaniemy odrzucone, albo źle ocenione…
Czujemy się wolne w Chrystusie do bycia na różnych etapach życia z Bogiem…
Czujemy się wolne w Chrystusie do doświadczania Boga w różny sposób…
Czujemy się wolne w Chrystusie do dzielenia się swoimi porażkami, odkryciami, przemyśleniami, historiami, wątpliwościami, książkami, filmami, opiniami…

Zawsze powtarzamy za pastorem Zarembą, że „ludzie to ludzie, a Bóg, to Bóg”.

Dążymy do doskonałości w znaczeniu dojrzałości.

Modlimy się o siebie wzajemnie. Pościmy. Dbamy o relacje.

Utrzymujemy stały kontakt telefoniczno-mailowy między spotkaniami.

Chcemy być kobietami wywierającymi dobry wpływ na otoczenie, w którym przebywamy. Wierzymy, że mówienie innym o Bogu ma moc tylko wtedy, gdy jest On Prawdą w naszym życiu.

Pomagamy sobie nawzajem nabierać Bożej perspektywy w patrzeniu na trudności i ból. Walczymy z lękami, zniechęceniem, rozczarowaniem, niedowiarstwem, brakiem zaufania.

Jesteśmy pewne, że sam Bóg zebrał nas, abyśmy uczyły się funkcjonować, jak Ciało Chrystusa – z pełną pokorą i szacunkiem dla inności, ale w jednym Duchu.

Jako kobiety, czujemy się WAŻNE I PEŁNOWARTOŚCIOWE w oczach Boga.
Chciałybyśmy, aby wszystkie kobiety mogły odczuwać to, co my.

Mamy też dużą dozę dystansu do siebie i ogromne pokłady poczucia humoru:)

Karolina Jabłońska, Karina Michalak, Elwira Bowers, Karolina Kozak, Agnieszka Łukomska, Agnieszka Kałużna, Kasia Kulm, Kasia Szklarska, Kasia Błoch, Kasia Rajca, Ala Dyrc, Magda Hrab, Renia Dominek, Marta Woźniak 🙂